Polegi palju möödunud ajast, mil Arvutikaitse.ee’st võis lugeda, et Microsoft Security Essentials ehk MSE (koodinimega Morro) tuleb mõne nädala pärast välja. Kuluski natuke üle nädala, kui juba teatatakse, et MSE näeb “ilmavalgust” homme, 29. septembril!
AV-Test on MSE’d testinud 3200 uue ning “täiesti tavalise” viiruse vastu. Test näitas tõsiasja, et MSE tuvastas kõik viirused ning eemaldas need veatult. Testimise ajal polnud MSE aga lõppversioonina saadaval ning võib arvata, et tol ajal esinenud vead, rikked jms on nüüdseks parandatud ning programm tõotab tulla veelgi parem 🙂
Huvitav, kui tõsiselt neid teste saab võtta? Millegi pärast arvan, et ei usaldaks oma masina tervist NOD32 asemel MSE kätesse.
Kui mitte AV-Test.org omasi, siis http://av-comparatives.org/ omasi küll 🙂
Comparatives – Main tests.
Augusti oma on kõige viimane ja seal esinev MSi Live Onecare 2.5 on üsna sarnane MSE’le. Ainsaks erinevuseks on kasutajaliides + arvatavasti mõned programmi tööpõhimõtted jms.
Olen ise Wilderssecurityst lugenud, kuidas paljud on MSE’d oma enda pahavara andmebaasi põhjal testinud ning leiavad, et MSE on tõesti väga hea tuvastamisega.
Jõudu lisab veel asjaolu, et MSE töötab “In cloud” ehk “pilves” kuhu selle kasutajad kahtlaseid faile jms üles laadivad (vastaval Spyneti liitumiskavale)
See kõrgendab ohtude tuvastamise taset veelgi.
Hea näide “pilve” kohta on http://www.youtube.com/watch?v=0-JfW4Ut8kg videos 🙂
Lootuses saada viisakas tasuta antiviirus lasin siis oma Windows 7 32bit massinale MSE peale. Peale installi tehti kenasti update ja kõik näis toimivat.
Kuigi otses vajadust ei olnd tegin masinale nii “just in case” reboodi, et näha kuidas kõik toimib. Ja oh üllatust, peale rebooti oli MSE keeranud kinni mu masina kõik Interneeduse kraanid. Mitte miski ei liikunud mitte kuskile suunas. Sobrasin veel veits seadetes ringi lootuses leida nuppu pealkirjaga “Give me my freakin Internet back!” aga ei miskit.
Lõpuks hammustasin läbi, et mingi kummaliselt põhjusel peab peale masina bootimist võrgu kaardi Disable’dama ja siis uuesti käima lükkama. Peale seda protsessi toimib nii MSE kui ka Interneti ühendus.
Igastahes plaan oli majapidamises kõigi 3 masina AV testimise mõttes MSE vastu välja vahetada, aga tutkit brat. Kui peale esimese masina installi sellised probleemid esinevad siis jätan selle testimise küll vahele ja kasutan vana AV softi edasi.
Njh omad vitsad peksavad, oleks pidanud enda veendumustele kindlaks jääma, et M$’il puudub igasugune oskus tarkvara arendada.
Ricole
Viirustõrjed ei blokeeri internetiühendust, seda teevad tulemüürid.
No mind lihtsalt huvitab miks peale MSE installi see asi juhtus ??
Ja ma üldiselt tean väga hästi, et reeglina on firewall selliste tegude taga, aga müüri maha tapmine ei aidanud antud juhul.
Pigem on probleem ikkagi Sinu arvutis, seadetes, op- süsteemis, ruuteris, internetiteenuse pakkujas.
Minimum system requirements for Microsoft Security Essentials
Operating System: Genuine Windows XP (Service Pack 2 or Service Pack 3); Windows Vista (Gold, Service Pack 1, or Service Pack 2); Windows 7
* For Windows XP, a PC with a CPU clock speed of 500 MHz or higher, and 1 GB RAM or higher.
* For Windows Vista and Windows 7, a PC with a CPU clock speed of 1.0 GHz or higher, and 1 GB RAM or higher.
* VGA display of 800 × 600 or higher.
* 140 MB of available hard disk space.
* An Internet connection is required for installation and to download the latest virus and spyware definitions for Microsoft Security Essentials.
* Internet Browser:
o Windows Internet Explorer 6.0 or later.
o Mozilla Firefox 2.0 or later.
* Microsoft Security Essentials also supports Windows XP Mode in Windows 7. For more information see the system requirements for Windows XP Mode in Windows 7
Don Rico, mina näiteks tean inimest, kes on 100% kindel, et avast viirusetõrje lõhub arvutite toiteplokke. Tema nimelt pani kunagi avast Home Editioni peale ja nädal aega hiljem lõpetas arvuti toiteplokk töö. Inimene tegi enda arvates loogilise järelduse, et avast lõhkuski toiteploki ära. Sama loogiliselt järeldas ta ka seda, et avastil on kindlasti saladiil toiteploki tootjatega. Täitsa usutav, kas pole? 🙂
Oled Sa kindel, et ilma MSSE installita poleks taaskäivituse järel Su arvutil netiühendus ära kadunud? Selline võrgukaardi keelamine/lubamine viitab pigem riistvara veale. Mina olen MSSE installinud hetkel neljale masinale (2x Windows XP ja 2x Windows 7 RC) ja pole ei beeta- ega lõppversioon ühtegi probleemi tekitanud.
Vaatasin natuke ringi, maailmas on veel vähemalt kaks inimest, kellel peale MSE installi kadus võrguühendus. Mõlemad kasutasid Windows 7-t ja mõlemal oli probleem wifi ühendusega.
Kas kasutad ka ruuterit ja kas sellel on tulemüür sees?
to Margus: no sry, see on hülge möla mis sa nüüd suust välja ajasid.
to Markko: ei ma täiesti usun, et see antud masin+os koosluse süü ja et reeglina ei ole mingi probleemi. Antud juhul polnd tegu wifi ühendusega. Ühendusena kasutusel jah tavaline elioni dtv + ST780wl lahendus .
Hetkel jooksutan MSE ja NOD32 ning pole veel tülli pööranud… eks näis kaua nad sõbralikult läbi saavad. 🙂
See pole eestis saadaval. Kurat mul oli see, kuid siis äkki ei käivitunud enam. Nüüd tahaks uuesti MSE installida, kuid pole saadaval. Ei aita ka USA või mõne teise riigi valimine. Mida teha?
see on pmst parim mis hetkel saadaval. ei vahetaks seda mistahes viirustõrje vastu! leidis yles viirused mida ntx avast ja superantispyware ei leia.
Panin selle ka endale arvutisse,aga tekkis küsimus,et kas viirusedefinitsioone peab koguaeg käsitsi uuendama,ei leidnud seadetes,et ta automaatselt uuendaks ja Windows Update ka seda eraldi ei paku….