Tutvustan teile porgrammi, mille nimeks on SUPERAntiSpyware (edaspidi SAS). Programmi nimi võib tunduda natuke imelik, nagu oleks tegemist ülima asjaga. Ega sellest väga palju puudu pole.
SUPERAntiSpyware on nuhkvaravastane programm, mis leiab ja eemaldab nuhkvara (Spyware), reklaamvara (Adware), pahavara (Malware), troojad (Trojans), ussid (Worms), klahvinuhid (KeyLoggers), kaaperdajad (HiJackers), parasiidid (Parasites), rootkitid (Rootkits) ja paljud teised pahalased. SUPERAntiSpyware pole küll nii populaarne kui näiteks Lavasofti Ad-Aware, kuid on sellegipoolest väga tõhus.
SAS on vähe ressurssi nõudev rakendus, mis eemaldab ka pahavara, mis on end peitnud või käivitanud protsessina – paljudel nuhkvara eemaldajatel on see suureks probleemiks. SAS-i nuhkvara baasid on suured, programm leiab ja eemaldab rohkem kui 100 000 pahalast. Viiruse leidmisel kasutatakse nii signatuuripõhilist otsingusüsteemi kui ka analüüsides faili asukohakriteeriume ja faili koodi. Nii suudab SAS tuvastada ka pahavara, mis pole veel nende baasi jõudnud. Programm eemaldab kergesti näiteks väga levinuid nuhkvara nagu AntiVirGear, VirusProtectPro, DriveCleaner, SmitFraud, Vundo, WinFixer, SpyAxe, SpyFalcon, WinAntiVirus, AntiVermins, AntiSpyGolden.
SAS skännib arvutit kiiresti ja ei koorma seda oluliselt. Samal ajal saab teha muid toiminguid, kui teil pole just väga vana arvuti.
Saadaval on nii tasuta kui ka tasuline verisoon. Tasuta versiooni saate alla laadida siit.
Tasuta versioonil pole interaktiivset skännerit ja viirusbaaside uuendused ei toimu iga tunni tagant nagu PRO versioonil. Tasuta versioonis tuleb viirusbaaside uuendused alla laadida manuaalselt, automatiseerida seda ei saa.
Rohkem saab tasulise ja tasuta versiooni erinevuste kohta lugeda siit.
SAS leiab palju pahavara, mida teised selletaolised ei leia. Näiteks ise leidsin sellega mitmeid variante viirusest Vundo, mis põhjustab paljudele peavalu. Soovitan teilgi sellega oma arvutit skännida, äkki on teil mõni nuhk sees ja te ei teagi seda.
Panin selle loo Lauri eest üles ega märganud, et vaikimisi jäi minu nimi külge.
Nüüd on autor õige.
Vabandan Lauri ees!
Oluline oleks ka mainida, et tasuta versiooni puhul on tegemist kodukasutaja jaoks mõeldud versiooniga!
Hea oleks loost ka teada saada, milline viirustõrje seda Vundo-pahalast enne üles ei olnud leidnud.
Programmist.
Kiita võiks alla laadimiseks pakutava versiooni ladusat installeerimisprotsessi ja kohest andmebaaside uuendust pärast installi.
Inglise keele vähesel oskajal võib programmi käivitamine siiski keeruline tunduda. Mitmed küsimised ja linnukesed enne skaneerimist.
Installeerisin, töötab hästi ja leidis üles terve hunniku kahtlaseid küpsiseid. Kahjuks töötab vaid quick scan. Complete scan ei taha kuidagi õnnestuda, ühel hetkel lülitab (vanavõitu, aga XP-ga) masin end lihtsalt välja. Kas põhjuseks võiks olla mingi konflikt olemasoleva NOD32 viirusetõrjega? SAS foorumist ma kahjuks vastust ei leidnud ja pole ka ise eriline asjatundja.
r+
Olen sellist Vundo “jama” kohanud paljudes foorumites, kus SAS teeb ikkagi lõpuks masina Vundo viirusest puhtaks.
Triin:
Nod32-ga ei tohiks konflikt olla.Varsti peaks tulema välja versioon 4.0, mis on kiirem ja parema ühildumisega ma loodan 🙂
teadsin et arvuti on hijackited ja leidsin f securega mingid vundod jne üles aga kustudada ega nime muuta ei saanud, siis leidsin googeldades superantispyware mis sai sellega hakkama 100% kindel ei ole et nüüd arvuti täiesti puhas on aga enam ei tule mingei suvalisi lehekülgi lahti ja ei hakka arvuti ise, mingit jura downloadima.
Et ise olen ülirahul praegu!
Kas peaksin proovima SASi kui praegu jookseb Spayspot .
Ette tänud.
Keegi ei käse, aga võiksid proovida 🙂
Vabandust, et vastamiseks palju aega kulus.
Arvutis on Agent.IXL. Selle leidis Spyware Doctor. SAS seda ei leia. Doctoriga ei oska ainult troojakat likvideerida. Mida kasutada?
Leidsin sellise juhendi: http://foorum.elion.ee/foorum/viewtopic.php?p=24037
Eks proovin järgi.. Minu avast! Antiviirus leidis Küll viirused aga ei suutnud kustutada…
Proovin sellega.
antivirus 2009 võttis kül SUPERAntiSpyware ilusti välja – näiteks spayspot ei võtnud ja paljud teised, mis olid tasuta ka mitte
Loll küssa, aga kui hetkel Spayspot kasutusel ja SUPERAntiSpyware lisaks installida siis kas sellised asjad võivad mitmekesi kõrvuti koos töötada ilma konflikti minemata või saab ainult üks neist korraga aktiivne olla?
Nad töötavad kõrvuti koos 🙂
Konflikte ei tohiks esineda.
SUPERAntiSpyware leidis küll palju pahalasi ja emaldas need. Nüüd aga on uus problem peale igat arvuti taaskäivitamist on kõvakettal ainult 100 MB vaba ruumi. Kustutad paarkümend giga ära aga järgmine kord käivitades näitab jälle, et kettas täis