Panda Cloud Antivirus

Panda Cloud AV

Antiviirusest rääkides kuuleme me alatihti jutte andmebaasi uuendustest. Seda sellepärast, et viimaste kahjurprogrammidega kursis olemiseks peab viirustõrje teadma, kuidas neid ära tunda. Muidu jääb viirusekood tuvastamata. Kas teistsuguseid viirustõrjeid polegi olemas? On küll – Panda Cloud Antivirus!

Pilv

Esimese asjana, kui räägime pilvepõhistest viirustõrjetest, tasub inglise keele oskajatel läbi vaadata huvitav video Youtubest. Videos räägitakse lihtsale inimesele arusaadavas keeles sellest, kuidas Cloud AV töötab ning miks ta hea on. Cloud tähistab kommuuni (Pilve) kõikide kindla programmi kasutajate vahel.

Nendele aga, kes inglise keelt nii hästi ei valda, tutvustan lühidalt.

Turvalaborid töötavad ööpäev läbi, otsides ning väljastades uuendusi, mis aitavad nende tootel uuemaid pahavaravariante kinni nabida. Teadaolevalt aga on inimressursid piiratud ning mitmete tuhandete pahavarkoodide pidev läbituhnimine käiks inimesele ilmselt üle jõu. Kuigi ka tänapäeva viirustõrjed kasutavad paljuski automaatseid süsteeme, mis ise koode analüüsivad ning pahavara tuvastamise korral uuenduse valmis seavad, ei ole need väga efektiivsed. Ikkagi jääb osa töö inimeste kanda. Pealegi võib kehv süsteem trkitada valehäireid, mis omakorda võib kaasa tuua mõne tähtsa faili alatiseks kustutamise. Viimast tuleb küll ette harva, aga see-eest ei riski viirustõrje tootjad oma kasutajate meelepahaga.

Panda Cloud Antivirus

Oht suureneb siis, kui viirus on uus ning viirustõrjujad pole seda seda veel läbi töötanud (loe: andmebaasi lisanud). Siin tuleb appi pilvepõhine kasutajate kommuun.  Koos suure kommuuni moodustanud Panda Cloud Antiviiruse (PCAV) kasutajad kaitsevad üksteist uute ohtude eest. Nimelt laeb PCAV kasutaja arvutist oma serverisse failide koodijuppe, mis võivad olla kahjulikud. Server töötleb need failid läbi ning kui avastatakse oht, on kõigest mõne minutiga ülejäänud kommuun kaitstud. Seejuures ärge ehmuge, PCAV ei lae faili tervenisti üles. Serverisse saadetakse informatsiooni kõigest ~200KB ulatuses (ööpäevas). Seda ka muidugi juhul, kui teie arvutis on väga palju seni tundmata faile.

See pole veel kõik. PCAV ei toetu ainult Internetile. Programm sisaldab ka kohapealseid signatuure (või siis heuristikat), mis suudab viimasel ajal levivat pahavara tuvastada.

Paigaldamine

Panda Cloud Antivirus on allalaadimiseks saadaval oma kodulehel, http://www.cloudantivirus.com/
Programmi paigaldusfaili suurus jääb 22MB juurde. Tegemist on võrdlemisi väikese programmiga. Lisamärkena võib mainida, et pärast paigaldamist ja arvuti taaskäivitamist toimub PCAV uuendamine, mis on üsnagi mahukas.

Pärast allalaadimist ja paigaldusfaili avamist tuleb valida programmile kasutuskeel:
Keel

Keel valitud, tuleb nõustuda läbiloetud litsentsitingimustega:
Litsentsitingimused

Kui paigaldamine on lõppenud, tuleb endale luua tasuta kasutaja (all “Create your free account here). See on minu arvates üks kõige tülikamaid asju kogu PCAV juures 🙂
Kasutaja loomine

Kasutaja loodud, võib sisse logida ning programmi kasutama hakata. Programmi peaaknas, mis on lihtne ja ilus, näeb ära programmi ja arvuti staatuse. PCAV sisaldab ka püsikaitset, mis kontrollib arvutisse tulevaid faile kogu aeg.
Peaaken

Click here, mida tähistab prügikasti ikoon, lubab meil karantiini hallata. Seda sellepärast, et valehäiretega kustutatud faile taastada.
Karantiin

Seadete alt ei saa eriti midagi muuta. Programm on kasutamiseks valmis kohe peale paigaldamist. Küll aga saab vajaduse korral proksi seadeid “Change settings…” alt muuta.
Seadistamine

Kontrollimeetodeid on kaks: Quick scan (kiire) ning Scan other items, kus saab ise valida, mida PCAV’l kontrollida lasta. Kontrollimine toimub üsna aeglaselt.
Kontrollimine

Kaustad, mida kontrollida
Siin saab valida kaustu, mida kontrollida soovite.

Raportite alt näeb statistikat arvutis tuvastatud ohtude kohta. Näiteks mitu troojat PCAV leidnud on.
raport

Endale meeldib mul PCAV juures üsna hea tuvastamise protsent (eriti uute viiruste juures) ning tema lihtsus. Programmi on kerge kasutada ning see ei koorma arvutit.

Kas ma juba mainisin, et Panda Cloud Antiviruse eest raha ei küsita?

Mis siis ikka, head kasutamist!

4 thoughts on “Panda Cloud Antivirus”

  1. Kas PCAV sobib ka teiste viirusetõrjetega kokku või peab teda ainult üksi arvutis jookustama?

  2. Kokkuvõttena tekib Pandalaste serverisse ilus ülevaade kõikide vastava AV kasutajate arvutite sisude ülevaade kontrollsummadena. Loomulikult saavad serverile ligipääsu ka jõustruktuurid ja kui kunagi tekib küsimus, kes lekitas wikileaksi mõne valitsuse salajase dokumendi, siis on koheselt teada.

  3. saku tumedal on mõte on muidugi õige, aga sama kehtib ka kõigi teiste av´de kohta. või saab keegi garanteerida, et tootja serveriga ühendust võttes ei saadeta ka mingeid andmeid mida kasutaja meeleldi ei avaldaks või ei tirita signatuuride uuendamise raames ka alla viiteid mis juhivad failidele mis pole viirused ja mille avastamisel ei teavitata mitte kasutajat vaid kedagi teist? omaette temaatikaks on lisaks veel venemaa ning selle lähimaade antiviirused…
    üldiselt on küsimus kompromissis – kas olulisem on turvalisus või hüpoteetiline võimalus et turvalise pakkujat võidaks muudel otstarvetel kasutada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga