Dmitri Infosecurityst kirjutab:
Zone-H.org community’is on liikvel järjekordne kulujutt. Nimelt räägitakse, et hetkel toimub varjatud tegevus, mis korjab tavakasutajate arvuteid botnetti uue rünnaku ettevalmistuseks. Botnet käivitub pronksiöö aastapäeval, selle abil toimuvad uued küberrünnakud.
Botneti loomiseks kasutatav MayDay pole uudne kurivara, sest sai kirjeldatud juba veebruaris . Kurivara kasutatakse backdoori tegemiseks arvutisse ja ta ei ole lihtsalt avastatav. Mitte iga viirustõrje ei pruugi reageerida!
Õnneks on Eesti arvutisüsteemid nüüd kübersõjaks paremini ette valmistatud kui aasta tagasi. Loodetavasti 🙂
Kuid omaenda arvutit saab botnetti sattumast hoida ikkagi eelkõige selle omanik, seepärast kohustuslikud turvahoiatused:Â ärge kolage kahtlastel lehekülgedel, ärge avahe kahtlasi faile, hoidke oma tulemüür ja viirustõrje töökorras ning laadige regulaarselt alla operatsioonisüsteemi ja rakendusprogrammide turvaparandusi!
Hmm, seda tahaks küll huviga jälgida.Muidugi oleks ikka parem, kui seda ei toimuks, aga kui toimub, siis suureneb ka kogemustelaegas 🙂
muidugi ka see, kui sa oma koduarvuti üldse võrgust lahti ühendad, aitab kriitilisel ajal selle vastu, et teda kuskile ei kaasataks :D, aga ega igavesti ilma netita olla saa.. seepärast jah eelpool nimetatud turvameetmed aon abiks!
Te vist räägite jälle Windowsi töölauaarvutist.
Päringute täislöömine serveri/arvuti (kui on avalik ip) suunas mõjutab nii linuxit kui ka windowsi. Kuid linuxis windowsi viirused ei mõika ning päringute vähendamise jaoks töötavad ja saavad hakkama lihtsad scriptid. Viimasel ajal tekitatakse ka juba linuxis mälukaitsesüsteemi ja tossu rünnakute vastu on scriptid juba valmis.
Kui aeg mulle rohkem tarkust annab, siis meisterdan ka ise mõne kaitseprogrammi välja..
Kuigi *nixites on ka tugevamad tulemüürid olemas..
Mind huvitab ka just Linuxi turvalisus mida ma ise teha saan.