Akadeemik ja TTÜ Küberneetika Instituudi juhtivteadur Enn Tõugu annab tänases Eesti Päevalehes ülevaate Eesti küberturbespetsialistide ettevalmistusest.
Hetkel on Eesti kõrgkoolides käivitatud küberkaitse magistriõppe moodul, mille raames infotehnoloogia erialade magistrandid saavad omandada laiendatud teadmised krüptograafiast, infoturbe korraldusest ja küberjulgeoleku õiguslikest aspektidest, aga ka kurivarast, infosüsteemide rünnetest ja kaitsest, võrguturbest ja -seire ning muudest tehnoloogilistest aspektidest. Õpetajaiks on ülikoolide õppejõudude kõrval ka eriala praktikud SIVAK-ist (Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste side- ja infosüsteemide väljaõppe- ja arenduskeskus), CERT-ist ning SEB-st ja Hansapangast.
epli link on vähe katki. Mulju parem seda. http://www.epl.ee/artikkel/432783
Mure on muidugi suur ja aina suuremaks läheb. Ega head ja targad inimesed puu otsas ei kasva.
Ega küberturvalisus ei ole ju asi iseeneses, eks see kõik moodustab mitteküberturvalisusega vägagi ühtse terviku. Mis kasu on firmal überlööt itturbelahendusest, kui saab kiviga akna sisse visata või sekretäri täis joota? Social engieneringu osa vist tänapäeva õppekavades üldse ei käsitleta. (loodan et eksin)
Tänud, link parandatud.
Minu andmetel social engineeringut käsitletakse 🙂