Klahvinuhk ehk keylogger

Klahvinuhi puhul on tegemist pahavaraga, mille eesmärgiks on kõikide klahviliigutuste, mis kasutaja teeb, salvestamine ning ründajale edastamine.

 

Klahvinuhke on nii riistvaralisi kui ka tarkvaralisi. Riistvaraliste klahvinuhkide puhul on tegemist füüsilise seadmega, mis on kasutaja füüsilisi klahvivajutusi salvestavad. Tarkvaraliste klahvinuhkide puhul on tegemist erinevate pahavaradega, mis tihti lisaks klahvivajutustele ka ekraanipilte edastada võivad.

 

 

 

 

 

Allikas: BleepingComputer

 

Klahvinuhi võid Sa arvutisse või nutitelefoni saada mõnda ebaturvalist lehte külastades või laadides (kogemata) alla pahatahtliku rakenduse (tundmatust kohast). Klahvinuhki kasutades on võimalik jälgida, milliseid veebilehti kasutaja külastab, millest ta internetis räägib, kellega ja millest kirjutab ja näiteks ka millised on tema internetiostuks sisestatavad krediitkaardinumber, selle kontrollkood ja kehtivusaeg.

 

Klahvinuhki tavapäraselt arvutis töötavate programmide nimekirjast ei leia. Klahvinuhi võib leida ja eemaldada viirusetõrjet kasutades!

 

Vaata videot, kuidas klahvinuhid toimivad siin!

One thought on “Klahvinuhk ehk keylogger”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga