Pahavara, mis paigaldatakse arvutisse ilma selle kasutaja teadmata ning on mõeldud tema tegevuste ja isikuandmete jälgimiseks ning arvuti kontrollimiseks. Nuhkvara võib jälgida kasutaja veebisurfamisharjumusi, aga ka salvestada paroole, klahvivajutusi ja ekraanipilte. Mõnikord paigaldab nuhkvara arvutisse lisaprogramme, suunab ümber veebiliiklust kas siis pahavara või reklaami allalaadimiseks, vahetab ära veebibrauseri avalehe ning kahjustab arvutisse paigaldatud teisi programme ja internetiühendust. 2005. aastal tehtud uuringu kohaselt leidus 62 %-s personaalarvuteis nuhkvara, kusjuures 92% arvutite omanikest ei teadnud selle olemasolust midagi.
Tavaliselt tuleb nuhkvara kaasa mõne huvitava programmi või programmilaienduspaketiga. Eestis näiteks on nuhkvara tiritud alla koos mõningate P2P-failijagamisprogrammide, divx-formaadis filmide vaatamiseks vajalike koodekite või Messengeri lisaemotikonidega. Tuntumad nuhkijad on CoolWebSearch, Zango, Zlob ja Internet Optimizer.
Enamikul kaasaegsetel viirustõrjekomplektidel on kaasas ka nuhkvaravastane kaitse, kuid tõhusat abi pakub ka spetsiaaltarkvara – AdAware, Spybot, Windows Defender.
Mõnikord aga ronib nuhkvara teie arvutisse just viirustõrje sildi all. Näiteks võite klikkida bännerit, mis lubab teie arvutit kontrollida nuhkvara suhtes. Allalaetav tarkvara leiabki igasugu koledat nuhkvara ning raporteerib ka selle eemaldamisest, kuid tegelikult asub ise teie toimetamisi jälgima. Sestap tasub usaldada pigem tuntud tootjate nuhkvaratõrjet.
Tahan teada klassivendade saladusi
Tahan teada klassivendade saladusi ja ma tahan teada kas ma meeldin kellegile minu klassist