Kõik meist on kuulnud eksitavat lauset, et “Hea parool peab olema pikk ja keeruline!” Hea parool peab olema turvaline ja meeldejääv, nii et Sa ei kipuks tekitama asjatut turvariski ning seda kusagile ülesse kirjutama. Või kõikides keskkondades sama parooli kasutama.
Kuna tänapäeval on väga paljudel inimestel kasutajakonto mitmes erinevas keskkondades ning paroolide meelespidamine on tülikas (eriti kui tahta igale poole erinevat ja turvalist parooli), on sellele probleemile nüüdseks välja pakkuda mitmeid tehnilisi lahendusi.
Ekraanipilt LastPass paroolihalduri kasutamsvõimalustest
Turvalisem kui kõikide oma kasutajanimede ja vastavate paroolide salvestamine ühte tekstifaili, mis siis kusagile kiiresti leitavasse kataloogi salvestamine, on paroolihalduri kasutamine. Paroolihaldur aitab Sul iga veebilehe jaoks genereerida unikaalse parooli, mis säästab Sind paroolide meeles pidamise vaevast ja lihtsustab veebilehtedele sisse logimist, täites sinu eest automaatselt kasutajanime ja parooliväljad. Enimlevinuimad paroolihaldurid on näiteks LastPass, Bitwarden, 1Password, Dashlane ja KeePass.
Küll aga tasub paroolihalduri puhul silmas pidada mitme seadme omamisel ning uue seadme soetamisel esineda võivaid ebamugavusi. Samuti tuleb meeles pidada, et kuna üks rakendus aitab Sul sisse logida kõikidesse keskkondadesse, tuleb selle rakenduse kaitsele eriliselt tähelepanu pöörata.
One thought on “Paroolihaldus”