Koostöös Microsoft Eesti ning Tiigrihüppe Sihtasutusega avasime täna pidulikult lastele ja noortele suunatud arvutikaitse veebi http://laste.arvutikaitse.ee (saadaval ka venekeelsena aadressil http://laste.arvutikaitse.ee/rus/).
Avamisüritusel Lilleküla Gümnaasiumis kuulutas Microsoft Eesti juht Rain Laane välja järjekordse Veebivenna idee- ja projektikonkursi, mille raames oodatakse kõigilt 2. – 9. klassi koolinoortelt ideid selle kohta, kuidas internetiohutuse teemat kõige paremini oma eakaaslasteni viia. Auhindadeks on minu teada Xbox-mängukonsoolid 😉
Lilleküla Gümnaasiumi direktor Jaan Paas kirjeldas, kuidas nendegi koolis oli üks õpilane internetimängudest sõltuvusse sattunud ning sellega pere eelarvesse arvestatava augu tekitanud. Seega ei ole laste internetiturberalase teadlikkuse tõstmine sugugi liiast.
Kaur Lohk Rate Solutionsist võrdles lastele rakendatud internetikeeldu vanamoodsa koduarestiga ning soovitas lapsevanematel pigem koos lapsega veebis surfata, et olla kursis, millega nad seal tegelevad.
Juuresoleval pildil paljastab Tõnu Samuel internetis varitsevaid ohtusid.
Omalt poolt tänan kõiki, kes nii lastearvutikaitse veebi loomisele, Veebivenna kampaaniale kui ka tänase ürituse kordaminekule kaasa aitasid. Eriti tänan tublisid peotoitlustöötajaid 🙂
Vaat kui tore, peaks ise ka midagi kirjutama neile 🙂
Käisin seal leheküljel. Tuleb mainida, et väga hästi ja huvitavalt on need õppelood ette serveeritud.
Soovin jõudu ja jaksu kõikidele arvutikaitse.ee tegelastele inimeste teadlikuse tõstmisel. 🙂
Otsene koopia soomlaste vastavalt lehest, kuni piltide ja lugudeni välja. Häbi ei ole?
No tee midagi paremat.Praegu on hea, et seegi on.Küll seda ajapikku arendatakse.
Koostöös Microsoft Eesti ning Tiigrihüppe Sihtasutusega avasime täna pidulikult … http://www.tietoturvakoulu.fi/etusivu.htm ? Leia 10 erinevust http://www.tietoturvakoulu.fi/ope.htm vs http://laste.arvutikaitse.ee/est/html/ope.htm . Tõlkimiseks raha jagus, aga urlide eestindamiseks enam mitte?
Asi pole mitte selles, kes parema teeb vaid selles, et antud juhul on leht soomlaste pealt maha viksitud, lausa soomekeelsete urlideni välja. Kurat, originaalile pole uudises isegi viidet, ikka et meie tegime, koostöös MS ja Tiigrihüppega! Tsiviliseeritud maailmas nimetatakse sellist asja varguseks.
No kui härra plagiaat võtab vaevaks avalehte uurida, siis on seal juttu koguni Ühendatud Kuningriigi projektist 🙂
Aga ei maksa muretseda, tegemist on üle-euroopaliste materjalidega ning kõik õigused on korralikult vormistatud. Vaata http://laste.arvutikaitse.ee/est/html/copyright.htm
Niuniuniu, niuniu, viuviuviu, niuniuniuniu
sellise pildi eest peaks küll arvutit kaitsma