Toiduaineid tootva firma peamiseks eesmärgiks ei ole sealjuures mitte soovimatute elektronkirjade kontrollimatu leviku tõkestamine – Hormel Foods üritab nimelt keelustada sõna “SPAM” kasutamist millegi muu kui nende toodetava sealihakonservi tähistamiseks.
Oma koduleheküljel www.smap.com väidab firma, et neil ei ole midagi selle vastu, kui sõna kasutatakse soovimatu massilise elektronposti tähistamiseks, küll aga ei taha nad lubada selle kasutamist mistahes kaubamärgi nimes.
Ühtlasi kinnitab Hormel Foods, et neil pole midagi pistmist soovimatute elektronkirjadega, nad ei kiida nende saatmist heaks ning on ka ise selle all kannatanud. Firma eitab igasugust seost sõnumitega, mille pealdises seisab kiri SPAM või mis on väidetavasti saadetud nende domeenilt spam.com.
Wikipedia andmeil sai firma poolt toodetav konserveeritud sealiha – Hormel SpicedHam endale lühendnime SPAM juba aastal 1937. II Maailmasõja ajal oli see üks väheseid toiduaineid, mida enam-vähem vabalt saada oli, ning britid jõudsid sellest kauniukesti ära tüdida. Nimetatud asjaolu kasutas Monty Python oma sketÅ¡is kohvikust, mille kogu menüü koosnes SPAM-ist ning kus iga vestlust katkestas viikingitekoori skandeerimine: “SPAM, SPAM, SPAM…” Normaalset vestlust segava vahelehüüde tähenduses läkski sõna massikasutusse,
Hormel Foods oli algselt seisukohal, et nime seesugune levik aitab nende toote marketingile kaasa. Firma on siiski palunud, et “spam” soovimatute sõnumite tähenduses kirjutataks väikeste tähtedega, reserveerides nimekuju SPAM oma sealihakonservile. Viimasel ajal on nad aga üritanud kohtu kaudu keelata sõna “SPAM” sisaldavate kaubamärkide registreerimist, seni küll suurema eduta.