20-aastane Dmitri GaluÅ¡kevitÅ¡it sai 17 500 krooni trahvi DDoS-rünnaku korraldamise eest aprillikuiste pronksmeherahutuste ajal. Postimehe uudise kohaselt süüdistati Dmitrit konkreetselt Reformierakonna serveri ründamises, varasem uudis väidab aga, et mai algul, mil politsei noormehe kinni võttis, kahtlustati teda vaat et terve Eesti vastu suunatud küberrünnakute korraldamises või vähemalt õhutamises.
Reformierakond sai rünnakuga väidetavalt 25 210 krooni ning erakonnale telekommunikatsiooni teenust osutav OÜ Exact Holding 18 880 krooni kahju. Rahatrahv mõisteti Dmitrile kokkuleppemenetlusega.
Kuidas tuleks käituda, kui avastad, et sinu serverisse üritab keegi paroolide läbiproovimise teel sisse murda?
Kas selline tegevus on karistatav?
Minu arvates on tegemist palju konkreetsema ründega, kui praeguse artikli pingirünnak.
Küsimuse põhjus: leidsin täna kellegi oma ftp serveri kallal muukimas. Ühe tunni ja 20 minuti jooksul prooviti läbi hulk paroole. Kahjuks ei osanud ISP tehnilise toe näitsikud, kellele ma helistasin, mitte mingit nõu anda. Ma saan küll konkreetse ründaja IP blokeerida, kuid lihtsalt passiivne blokeerimine ei oma pahalase jaoks mingit kasvatuslikku efekti. Ka arvutikaitse.ee-st ei leidnud kiirel otsimisel selgeid käitumisjuhiseid selliseks olukorraks.