USA Rhode Islandi osariigi seadusandlikus kogus on arutlusel seadus, mis kohustaks osariiki pidama nimekirja e-posti aadressidest, mille omanikud ei soovi saada spämmi.
Kui seadus läbi läheb, peab iga firma, mis kavatseb Rhode Islandi elanikele spämmi saata, ostma endale osariigi võimudelt spämmi mittesoovivate kodanike nimekirja ning eemaldama seal olevad aadressid oma adressaatide nimekirjast. Igal nimekirjas oleval, kuid siiski oma postkastist spämmi leidnud kodanikul on õigus kaevata spämmija kohtusse ning nõuda $500 kahjutasu. Nendega, kes seesugust korda süstemaatiliselt eiravad, tegeleb osariigi prokurör eraldi.
Spämmi võivad jätkuvalt piiranguteta saata heategevus- ja poliitilised organisatsioonid, riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning firmad, kellel on saajaga ärisidemed (ehkki viimastel palutakse vabatahtlikult reeglitele alluda). Samuti on spämmipiirangutest vabastatud kolme või vähema töötajaga väikefirmad.
Ehkki minu tagasihoidlikul hinnangul on kavandatavad abinõud kuritahtliku spämmi vastu suhteliselt hambutud, teeb ametlike spämmijate katusorganisatsioon Direct Marketing Association kõva lobitööd, et seadus läbi ei läheks. Sellegipoolest Connecticuti, Hawai, Michigani, Missouri, New Yorgi, Texase, Vermonti ja Washingtoni osariikides sarnased seadused juba kehtivad.
Uudise edastas DM-News
Aga kuidas spämmiga Eestis lood on, küsiks autorilt, kellele võib ja kellele mitte?