Juba mõnda aega on liikvel võtmegeneraator, mille abil saab SpeedTouch´i WiFi ruuteri SSID-st tuletada ruuteri poolt kasutatava WEP-i võtme. SSID on ruuteri poolt avalikult väljakuvatav võrguidentikaator, WEP-i võtit teades aga võib nii ruuterisse siseneda kui ka ruuteri ja selle kaudu internetti ühendatud arvuti võrguliiklust pealt kuulata.
Suuremad võrguteenuse pakkujad, kes varustavad oma kliente ka vajaliku riistvaraga, lasevad näiteks ruuterid juba tehases eelnevalt seadistada (kui kasutusse läheb sadu või isegi tuhandeid seadmeid kuus, käib seadmete individuaalne konfigureerimine ISP-le lihtsalt üle jõu). Tehastes aga on seadistamisprotsess automatiseeritud, iga seadme muutuvad parameetrid (MAC-aadress, SSID, krüptovõti) genereeritakse teatud algoritmi järgi. Näib, et häkkeritel õnnestus SpeedTouch’i installeerimisrakendus lahti võtta, krüptovõtme tuletamise algoritm teada saada ning kirjutada selle põhjal programm, mis suudab SSID järgi krüptovõtme tuletada. Võtmetuletusgeneraator on internetis vabalt kättesaadav.
Eestis tarnib SpeedTouch´i ruutereid oma klientidele näiteks Elion, kes soovitab seadme kasutusjuhendis võimalusel kasutada WPA krüpteeringut, MAC-i põhist filtrit ning võrgu nimi ära peita. Arvutikaitse omalt poolt soovitab käsitleda mistahes vaikeseadmetega võrguseadmeid kui turvariski. Esimeseks mureks pärast vastsoetatud ruuteri käivitamist olgu ikka administraatori- ja võrguparoolide muutmine! Samuti ei tasu loota ka muudetud seadetega WEP-i turvalisusele – ka nn toore jõuga kulub selle krüpteeringu murdmiseks vaid minuteid. Samas soovitan neil, kes ülalviidatud võtmegeneraatorist teavad, seda mitte kasutada – arvuti, arvutisüsteemi või arvutivõrgu ebaseadusliku kasutamise eest koodi, salasõna või muu kaitsevahendi kõrvaldamise teel on ette nähtud kuni kolmeaastane vabadusekaotus (KarS § 217).
Tänud wifi.ee-le tähelepanu juhtimise eest. Muide, tehase vaikeseaded, mis võimaldavad ruuterisse sisse murda, pole ainult SpeedTouch’i probleem, sama mure on esinenud ka mõnede Linksys’i ja Netgear’i vanemate mudelite juures.
Soovitaks hoopis WPA2 kasutusele võtta ja võtme parool oleks nii 30 tähenumbri pikkune..