Ühendriikide võimud esitasid üheteistkümnele isikule süüdistuse 40 millioni kreedit- ja deebetkaardi numbrite varastamises ning mahamüümises. Ühendriikidest, Hiinast, Ukrainast ja Valgevenest pärit kurikaelte hulgas oli ka Sillamäelt päri Aleksandr Suvorov.
Süüdistuse kohaselt kopeeriti kreeditkaardi numbrid, kontoinformatsoon ning paroolid tänavalringi sõites ja traadita võrkudesse sisse häkkides. Muuhulgas pandi pihta ka moepoodide TJ Maxx ning Barnes ja Noble klientide andmed. Kokku langes pättide saagiks 41 miljonit kaardikirjet, välja jõuti võtta kümneid miljoneid dollareid. Täpsemalt saab lugeda näiteks Postimehest.
Arvatakse, et identideedivargused lähevad Ühendriikides igal aastal maksma miljardeid dollareid. 2006. aastal lõi valitsus identideedivarguste erirühma, mis koosnes seitsmeteistkümnest föderaalosakonnast ja agentuurist.
Ka Eestis pole identiteedivargus väga harv juhus. Õnneks pole seni veel kuulda olnud, et ettevõtetest oleks klientide krediitkaardiandmeid lekkinud, küll aga on kahju kannatanud paljud eraisikud, kes on neid sisestanud petusaitidele või siis usaldanud oma pangaparoolid pahatahtlikule juhututtavale. Väikest õpetlikku klippi saab vaadata siit.
Sellest kirjutasin DT blogisse kande Eestlane osales suures küberriisumises.
Küsige pangast või elioni keskusest id kaardi lugejat ning muretsege omale id dokument (kui ei ole)
http://www.id.ee – saate programmi id kaardi lugejale!