Veebilehitsejate kaitsesüsteem Prevx SafeOnline

Prevx SafeOnline koosneb mitmest omavahel seotud turvamootorist, mis kindlustavad parima kaitse brauseripõhiste rünnakute vastu. SafeOnline kaitseb kasutajat mitte ainult tavapärasel surfamisel, vaid ka pangandustehingute sooritamisel, veebipoodididest ostude tegemisel või sotsiaalvõrgustikes suhtlemisel (Facebook, Twitter, MySpace jne). See tugevdab nii operatsioonisüsteemi kui veebilehitsejaid, takistades õelvaral varastada kasutaja privaatseid andmeid.

Uus arendatud tehnoloogia töötab opisüsteemi madalaimal tasemel, mis loob kaitsekihi süsteemi ja veebilehitsejate vahel, võimaldab kaitsta kasutaja andmeid isegi sel juhul, kui arvuti on juba nakatunud pahavarasse. Tehnoloogia võimaldab isoleerida brauseri ülejäänud süsteemist, et kaitsta veebilehtedel sisselogimiseks sisestatud salasõnu, saitidel registreerimiseks nõutavaid privaatseid andmeid (nime, elukoha aadressi, telefoni numbrit jne), krediitkaardi andmeid ja konto numbreid panganduses internetisessiooni ajal online-tehinguid tehes jne. Samamoodi kaitseb see õngitsemissaitide (pishing) eest, veebilehti nakatavate varjatud troojate eest, klahvinuhkide-  ja ekraanipildide salvestajate- ning erinevate infonäppajatest troojate vastu.

PrevxSafeOnline sobib süsteemidele Windows XP, VISTA, 2000, 2003, 2008 and Windows 7 (versioonid 32/64bit) ning toetab veebilehitsejatest Internet Explorer (versioonid: 5/6/7/8), Mozilla Firefox (versioonid: 1/2/3), Google Chrome (versioonid: 2/3) Opera (versioonid: 9/10). Töötab edukalt koos kõigi arvutisolevate viirusetõrjetega ja tulemüüridega.

Selle unikaalse ründevastase turvatarkvara on tellinud juba mitu välismaist panka ja isegi kaks riigivalitsust, et pakkuda parimat turvalisust internetiohtude vastu oma klientidele ja rahvale tasuta. Täpsemalt võib sellest lugeda siit. Jääb vaid loota, et ka Eesti pangandus- ja valitsustegelased hoiavad sellel tehnoloogial silma peal .

Hetkel on käimas Prevx reklaamkampaania, kus 15 dollarit maksvat turvatarkvara pakutakse täiesti tasuta arvutisse tirimiseks ja paigaldamiseks. Prevx kodulehel tuleb vaid vajutada lingile Get SafeOnline Now. Installeerimisel tuleb vaid nõustuda tingimustega ja oodata, kuni veebikaitse kohandatakse süsteemi ja brauseritega. Rakendusega tuleb kaasa automaatselt litsentsivõti, mis tuleb realt License Key kirjutada lahtrisse Activate a License Key ja valida Activate.

Tuleb arvestada, et tegu on tasuta veebiturvalisuse kaitsega, seega ülinfo aknas olevad read Malware removal (pahavara eemaldamine)  ja Realtime Protection (reaalajakaitse) eeldavad Prevx 3.0 ostmist. Loomulikult ka SafeOnline võimaldab arvutit pahavara leidmiseks läbi skanneerida, ent enamus leitud õelvara tuleb ise käsitsi eemaldada.

Skanneerimiseks tuleb valida Tools – Advanced Scan, mis omakorda lubab teostada ainult kiiret läbivaatust (Quick Scan) või suhteliselt  põhjalikku pahavara otsimist (Deep Scan), ent kogu arvuti iga faili läbikammimiseks peab ostma Prevx 3 litsentsi. Paraku on aga arendajatel kahe silma vahele jäänud tõsiasi, et tarkvara lubab ka paremkliki abil skanneerimist teostada, seega, kui teha arvuti mistahes kettal (My Computer – Local disk C või D jne) hiirega paremklikk ja valida Scan with Prevx 3.0, siis on võimalik ka kogu failisüsteemi üle kontrollida (Full Scan).

Mõningaid üksikuid leitud pahavaralisi koode eemaldab ka programm ise, sel juhul peab leitud kirje ees olema must ringike tähisega F (Free to cleanup). Punane pallike tähisega L nõuab litsentsi olemasolu (License required to clean).

Settings (Seaded) võimaldavad mitmel viisil tarkvara kasutajale sobivamaks sättida – muuta heuristilide skanneerimise tasandit, ajatada programmi automaatselt pahalasi otsima, kaitsta konfiguratsiooni salasõnaga jne.

Programmi tähtsaim osa on aga veebilehtede kaitsmisel ründevara eest. Kui SafeOnline on kaitseks sisselülitatud, siis kuvatakse veebilehe paremasse päisesse pisike lipik, mis teatab valmisolekust ründeid tuvastada.

Sinine lipik kuvatakse vaikimisi kõigil veebilehtedel. See turvamärk ei kaitse veebilehti väga aktiivselt, ent ometigi peatab õelvara ja kaitseb õngitsemispüüete eest pahatahtlikel veebilehtedel.

Vajutades aga teatud veebilehel olles lingile Add Protection, kuvatakse lipik rohelisena, mis suurendab kaitset andmevarguste eest isegi siis, kui arvuti on nakatunud seni veel avastamata pahatahtliku tarkvaraga, mis püüab küberkurjategijaga suhelda eeldusel, et näiteks pangakoode salvestada. Kõrgemait kaitset pakutakse HTTPS veesaitidel, mis on kaitstud ka SLL-sertifikaatidega. Sel juhul kuvatakse lipiku ette luku kujutis.

Muide, väga heaks näiteks on see, kui peale programmi arvutisse paigaldamist püütakse mingil netilehel salvestada ekraanipilti (kuidas seda teha, saab lugeda siit). SafeOnline reageerib koheselt jättes kasutaja otsustada, kas veebilehest salvestust lubada või mitte.

3 thoughts on “Veebilehitsejate kaitsesüsteem Prevx SafeOnline”

  1. Mul on nüüd Comodo,Hitman Pro ja Prevx,arvuti on väga aeglane.Kas liiga palju? Mida eelistada-kas Hitmait või Prevx-it,muide, installeerimisel mingit litsensi numbrit ei saanud ja ta ei küsinud.Kas ma tegin midagi valesti?
    Tänan.

  2. Loodetavasti tirisid installifaili ikka artiklis viidatud kohast – http://www.prevx.com/safebook.asp?rkw=facebook&sessionid=EB69A8DF-10BC-45E9-9078-A58E94C2103A&tr=4367&pn=routes (artiklis on viidatud link roheliselt Get SafeOnline Now).

    Tirisin paigaldusfail ka teise arvutisse ja litsentsivõti on ilusti saadaval – vali programmist License, parempoolses aknakeses kõige ülemises reas on võti, mis tuleb samas aknas alumisse lahtrisse toksida ja valida Activate (vaata artikli esimest topeltpilti).

    Kui arvuti muutus just peale SafeOnline paigaldamist aeglaseks ja enne ei olnud, siis tõenäoliselt ta ei sobi mõne teise arvutisoleva programmiga, eeldatavasti just teise programmi reaalajakaitsega koos töötama.
    Hitman Pro kohta ei oska ma öelda, kuna see programm minu arvutisse ei sobinud ja ma ei kasuta seda (muutis mu arvuti veidi uimaseks).
    Comodo tulemüüriga minu arvutis sobib aga SafeOnline hästi. Comodo viirusetõrjet ma ei kasuta, seega ei oska öelda, kas ehk sellega SafeOnline ei sobi kokku. Kasutan Avira´t, millega probleeme minu arvutis pole.
    Kahju, et mul pole hetkel ka spetsiaalset katsetusarvutit, millega nende programmide sobivust proovida. 🙁

    Peaksid kõigepealt proovima mõne programmi reaalajakaitse lihtsalt välja lülitama ja siis vaatama, kas arvuti töö läheb kiiremaks.Kui see ei anna aimu, millega SafeOnline ei sobi kokku, siis tõepoolest tuleks mõnest programmist loobuda, võibolla isegi SafeOnline´st endast.

    Kumba aga eelistada, kas Hitmanit või SafeOnline, on väga raske küsimus…oskan sellele vastata vaid mu kodulehel kirjas olevate ridadega, mida saab lugeda siit: http://arvutiturve.wordpress.com/2009/11/07/milline-on-parim-programm/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga