Üleilmne majanduskriis on pannud mitmeid tõrjevahendite tootjaid mõtlema, kuidas efektiivsemalt oma programmidele reklaami saada ja uusi kasutajaid leida. Pakkumisi on erinevaid – tasulisi versioone pakutakse pikemaks ajaks tasuta kasutamiseks, täisversiooni kõrvale on lisatud ka kodukasutajatele mõeldud vabavaraline versioon või tasuta programme täiendatud funktsioonidega, mida enne võis leida vaid tasulistest versioonidest.
Pakkumised on siiski lühiajalised, kel just nüüd ja kohe on vaja uut tõrje-või registriprogrammi, võib tutvuda hetke soodustustega. NB! Kahjuks ma ei oska ennustada, millal mõned alljärgnevatest linkidest maha võetakse, seega, kes kiiremini tegutseb, võib saada truu arvuti abilise üsna pikaks ajaks.
Turvaprogrammid
PC Tools Internet Security , mille täisversiooni pakutakse tavaliselt 15 päevaks kasutamiseks, on nüüd koostöös Westpac Banking Corporation´iga saadaval terveks aastaks tasuta kasutamiseks. Selleks tuleb registreeruda PC Tools’i kodulehel – nõutakse nime, perenime, meiliaadressi ja salasõna. Ise tegin omale selle jaoks täiesti uue konto, kuna tõenäoliselt hakatakse sinna saatma reklaami, mis mulle vast ei olegi nii oluline. Peale registreerimist saadetakse vajalikud koodid, allalaadimislink ja juhised programmi installeerimiseks emailile. Hiljem pääseb PC Tools kontole ka  selle lingi kaudu, toksides lahtritesse meiliaadressi ja salasõna, mille eelnevalt olid määranud.
PC Tools Internet Security 2009 kaitseb igat tüüpi pahavara vastu, lisaks on programmis späammikaitse ja tulemüür.
Süsteeminõuded: Windows Vista  32-bit,  XP ja 2000
Rising Global’i kodulehel surfates jääb mulje, et pakutakse vaid tasulisi tõrjeprogramme, ent juba mõnda aega on saadaval ka kodukasutajatele mõeldud tasuta viirusetõrje Rising Antivirus Free Edition 2009 . Põhimõttelist erinevust see tasulise versiooniga ei oma, tuleb vaid harjuda reklaamiga programmis ja veidi aeglasema andmebaaside värskendamisega (update). Programm pakub kaitset igat tüüpi viiruste, troojate, rootkittide e. käomunade, usside jne. pahalaste vastu.
Välissaitidelt kasutajate hinnanguid lugedes võib üllatuda – ainult positiivsed ja ülistavad kommentaarid, peetakse suurepäraseks ja üheks paremaks tasuta viirusetõrjeks üldse. Paraku ise pole jõudnud programmi katsetada, kellel sellega  juba kogemusi, siis kommentaarid on oodatud.
Süsteeminõuded: Windows 2003,Vista, 95, Me, 2000, NT, XP, 98
Ad-Aware Free pakub kodukasutajatele nüüdsest oma nn. aastapäeva versioonis ka reaalajakaitset pahavara vastu, mis varasemates tasuta versioonides puudus. Nuhkvaratõrjest Ad-Aware olen veidi pikemalt kirjutanud selles artiklis.
Süsteeminõuded: Windows Vista (32 ja 64-bit), Windows XP (32-bit), Windows 2000 Pro.
Avira Premium Security Suite on tavapäraselt saadaval 30 päevase prooviajaga, hetkel pakutakse koostöös   PC Advisor ´iga täisversiooni tasuta kasutamiseks 3 kuuks. Juhised allalaadimiseks ja installimiseks, samuti link kehtiva koodi tirimiseks saadetakse e-mailile. Kuna mailile saadetud kirjast selgub, et 92 päevane promo-litsents on justkui alguse tegemine aastase litsentsi ostmiseks ( Your personal license key is attached and contains the following license: Product name: Avira Premium Security Suite – 1 Year. Your promotional license is valid until: 2009-06-15), siis tõenäoliselt hakatakse pärast käesoleva sooduskampaania möödumist pommitama kasutajat e-maili teel edasise teenuse ostmiseks. Ent kui programm mingil põhjusel ei sobi või ei soovita liigseid kulutusi, võib jätta need ostusoovitused tähelepanuta ning tirida arvutisse mõni teine viirusetõrje.
Süsteeminõuded: Windows XP (32 ja 64 Bit), Vista (32 Bit or 64 Bit), Windows 2000, SP4 SR1
Ka tuntud viirusetõrjete arendaja Symantec pakub oma tooteid lausa kolmeks kuuks  tasuta proovida , ehkki tavaliselt on need saadaval 15 päevase tähtajaga kasutamiseks. Nii Norton 360 versioon 2 kui ka Norton Antivirus 2009 on allalaetavad sellelt lehelt. Vajutada tuleb ikka lingile Try Free for 90 days!
Süsteeminõuded: Windows Vista, Windows XP
Täiendavaks lugemiseks
Kes leiab eelnimetatute seast omale sobiliku tõrjeprogrammi aga lisaboonusena kõigele sellele soovib veel ka arvutit kiiremaks muuta, võib tirida üheks aastaks tasuta kasutamiseks hinnatud ja populaarse registipuhastaja PC Tools Registry Mechanic. Kodulehel tuleb end jällegi registreerida, märkida linnukesega “By submitting this request….” ning vajutada lingile Request Free License. Seejärel saadetakse e-mailile juhendid ja kood programmi registreerimiseks.
Paraku küll minu arvutile see programm ei sobinud, hangus kohe peale esimest registri puhastamist, ent loodetavasti paljudel teistel seda probleemi ette ei tule.
Süsteeminõuded: Windows 98/Me/NT/2000/XP/2003 Server/Vista
Ning ka Vnunet.com premeerib oma lugejaid arvuti tweak-ja optimeerimisprogrammiga Tuneup Utilities 2007. Tegu on küll paari aasta taguse versiooniga, ent seegi on asja eest – igatahes parem kui mitte midagi. Programmi kood on Chris Wiles kirjutatud artiklis avalikult saadaval.
Süsteeminõuded:Â Windows 98/ME, NT, 2000, XP, Vista
Need on suhteliselt tundmatud antiviirused. Aga leidsin ka ühe tuntud antiviiruse soodsa pakkumise: http://www.f-secure.ee/f-secure/uudistuba/uudised/fs_news_20091703_est.html
Ainus tingimus on see, et kui sinu tööpakkuja kasutab F-Secure siis saad sina selle koju eriti soodsa hinnaga.
F-Secure pakkumine on hea.
Aga veel näiteks Kaspersky Lab pakub teiste viirustõrjetootjate legaalse tarkvara ärikasutajatele oma tooteid 70% allahindlusega!
http://www.kaspersky.ee/articles,special,1,122.htm . Paraku kehtib see pakkumine vaid pakettidele, milles on 10 või rohkem litsentsi, seega keskmiste- või suuremate firmade juhid võivad rõõmustada.
Huvitav, miks keegi ei räägi ClamWIN nimelisest tükist.
ClamWin on iseenesest tore asi ja siin blogis on teda korda mitu ikka mainitud ka, aga ütleksin, et ta on siiski tiba uimasevõitu – kõige muu jaoks peale postkasti skännimise tuleb teda eraldi tagant torkida ja tema töökiirus pole kah just kõige suurem.
Muidugi selle raha eest teeb oma tööd päris hästi 🙂
mnjah… tegelikult ütleb meil asutuse policy, et kasutamiseks f-secure. Mina viskasin ta oma masinast välja ja asendasin ClamWIN jullaga. Töö läks igatahes oluliselt kiiremaks (nii programmide, failide, kui e-posti osas) 🙂
nende soodsate ja tundmatute asjadega väga julgeks ei maksaks minna. Miski “antivirus 360” on kah levimas. Targad kirjutage, mis see selline on?
Kui ma nüüd ei eksi, siis HillarP on ühe riigiameti infoturbe juht. Kena eeskuju küll, kui vilistatakse policyle. Sedasi siin siis õpetataksegi turvalist käitumist?
Anto, Sa ei eksi. Samas kuulub minu töökohustuste hulka infoturbe (sh policy-te) arendamine ning soodsama hinna ja paremate võimalustega turvatarkvara leidmine ning testimine. Seega pole ma (enda kirjutatud) policyle tepsmitte vilistanud vaid üritan seda paremaks teha.
Antud juhul tekitab f-secure kasutamine teistpidi turvarikke – nimelt käideldavuse osas. Arvutiga pole võimalik tööd teha, kui hommikune sisselogimine võtab (mõnel puhul) aega 20 minutit. Mina isiklikult sain viirusepeletise vahetamisega sisselogimise kaheksa minuti pealt kahele.
Mis puudutab turvalist käitumist, siis kõige turvalisem oleks arvutit üldse mitte kasutada. Juhul, kui arvutit on siiski vaja (ükskõik mis põhjusel) kasutada, tuleb ta (vähemalt Windowsi puhul) varustada turvatarkvaraga. Arvutikaitse eesmärk antud juhul ongi soovitada parima hinna/kvaliteedi suhtega asju.