Kolm päeva tagasi, 3. märtsil, väljastati tirimiseks uusim versioon Comodo tasuta komplekstõrjest Internet Security 4.0, mille installeerimiseks ei pea enam Comodo kodulehelt valima vastavalt süsteemile eraldi installerit, vaid piisab ühest paigaldusfailist. Paigaldusfail tuvastab arvutis oleva opisüsteemi – Windows XP,Vista või Windows 7 – ning vastavalt kasutaja soovile paigaldatakse arvutisse kas viirusetõrje, tulemüür või mõlemad koos.
Uuendatud on programmi ja hoiatus-hüpikakende välimust ning lisatud uusi funktsioone. Kasutaja saab mis tahes probleemide korral kohest abi Comodo spetsialistidelt, aktiveerides rakendusse sisseehitatud tehnilise toe lingi Soovin LIVE abi. Loomulikult põhjuseta pole mõtet seda arvutiabi funktsiooni näppida, vaid ikka siis, kui tõepoolest vajatakse nõu.
Huvitavaks ja kasulikuks lahenduseks on ka Sandbox ehk nn. Liivakasti funktsioon, mis on sisse ehitatud ennetavasse kaitserakendusse Defense+. Põhimõttelt on see failisüsteemi ja registri virtualiseerimise protsess, mille abil saab käivitada faile suletud keskkonnas, mistõttu see ei mõjuta ülejäänud arvutisüsteemi. Kui Comodo ennetav kaitsemoodul avastab kahtlase rakenduse, mida ta ei tunne, soovitab ta hüpikaknaga see esialgu lisada Liivakasti, mille saab hiljem, kui on veendutud rakenduse õigsuses, lisada reaalsesse süsteemi.
Parendatud on ka Defence+ ja tulemüüri kaitseseadeid, mis võrreldes vanemate versioonidega hoiatavad/tüütavad tunduvalt vähem hüpikakendega kasutajat. Juba tuntud ohutute rakenduste korral lubatakse need läbi automaatselt.
Parandatud on viirusetõrje mootorit, täiustatud pahavara avastamis- ja eemaldamismeetodeid.
Enne Comodo Internet Security 4 paigaldamist tuleb arvutist eemalda vanem versioon, kasutades kas spetsiaalseid programmieemaldusrakendusi või valides Start – Control Panel – Add or Remove Programs- Comodo Internet Security, tehes see kirje hiireklikiga aktiivseks ja valides Remove.
Uue paigaldusfaili tirimiseks vali Comodo kodulehelt CLICK TO DOWNLOAD. Â Installeerimisel peab kasutaja otsustama, mida ta soovib arvutisse paigaldada – kas ainult viirusetõrjet, ainult tulemüüri, või neid mõlemaid. Lisana saab paigaldada ka veebilehitsejate kaitse HopSurf tööriistariba, mille hiljem saab vajadusel eemaldada. Pärast paigaldamist vajab masin taaskäivitamist. NB! Paigaldamisviisi pole põhimõtteliselt vanema versiooniga muudetud, seega vajadusel saab samm-sammult abi ka artiklist Comodo tulemüüri paigaldamine ja seaded.
Taaskäivituselt tulles tuleb valida kohtvõrk ja seejärel on soovitav programmi kasutamise hõlbustamiseks valida kohe kasutajaliidese keeleks Eesti. Leia sakk More, vali sealt Settings – Language – Estonian. Kiitus ja tänud Lauri Säde´le niivõrd hea ja arusaadava tõlketöö eest!
Programmis on vaikimisi sätted hästi paika seatud, seega pole mõtet erilist vaeva näha nende muutmisega. Kes aga soovib, võib loomulikult neid täiendavalt seadistada.
Kui kasutaja on arvutisse tirinud paigaldusfaili, mille suhtes on tal mõningaid kahtlusi, saab ta selle avada virtuaalses keskonnas Käivita Programm Liivakastis. Omakorda saab käivitusviisiks valida Ebaturvaline, Range, Piiratud või Usaldusväärne – põhiliselt on programmi käivitamisvalik kasutaja enda teha ja mida need turvaseaded täpsemalt tähendavad, saab lugeda, kui avada link Liivakastis olevad programmid ja avada sealt omakorda sakk Lisa.
Hüpikakendele on lisatud täiendavaid funktsioone – on võimalus luua täiendav  süsteemitaaste punkt ja saata kahtlustäratav fail Comodo spetsialistidele analüüsimiseks. Nagu eelnevalt öeldud – rakendusi, mida Comodo tulemüür hetkega ei tuvasta ning mis püüavad saada failisüsteemis suuri õigusi, need soovitab kaitsemoodul esialgu suunata Liivakastis avamiseks. Kui aga rakendus on teada ja tuntud kasutajale endale, siis võib ta valida Ära käivita seda rakendust Liivakasti sees.
Lõpetuseks ka pilt programmi ülevaateaknast:
Ütleks ka veel ära, et tõlkimisel tegi suure suure töö ära ka Marek, kes on eKaitse kaasautor 😉
Tõlkevigadest võib teada anda ekaitse.ee foorumis tõlkimise osakonna all.
Tere, küsiks, et kui laen alla selle comodo seal see tulemüür ja kõik lisad kas siis peaks avasti ka panema, kuna näitab et pole arvuti kaitset?
Ikka jah, kui Comodo paigaldamisel valida ainult tulemüüri installeerimine, siis kindlasti tuleks eraldi veel paigaldada viirusetõrje. Avast viirusetõrje sobib selleks samuti väga hästi.